LTEN Meeting XV, Feb 17th, 2017

L-TEN Meeting Agenda  

Registration and Parallel Session Sign-Up  Form

Host: Hisar School

Date: February 17th, 2017

Address: Göktürk Merkez Mahallesi İstanbul Caddesi No:3 Eyüp/İstanbul 34077

Tel:+90 212 364 00 00

Faks: +90 212 322 03 07

URL: http://www.hisarschool.k12.tr/

School Location: Click for detailed driving directions

http://www.hisarschool.k12.tr/images/kroki.jpg

Parking: There is limited parking space on the campus.

Hotel Recommendations:

Contact Details:

Bahadır Yıldız  bahadir.yildiz@hisarschool.k12.tr

Dilara Vardar dilara.vardar@hisarschool.k12.tr

 

Twitter Hashtag: #hisarlten

L-TEN Meeting Agenda February 17th, 2017

08:30 – 15:10

“Future Ready Schools / Geleceğe Hazır Okullar”

8:30 Kayıt ve İkram / Registration and Snacks
9:00 Açılış Konuşması / Welcome Speech

David CARDENAS – Hisar School General Director

9:20 Genel Konuşma / General Speech

Kayhan Karlı /  Bilmek mi? Öğrenmek mi?

Yenilikçi Öğrenme Merkezi Kurucusu, Öğrenme Yoldaşı

Yer: A Blok ÇMS

10:00 Paralel Oturumlar (tartışma grupları) / Parallel Sessions  (round table discussions)

 • Round Table1: Kurumsal Gelişim ve Kişisel Gelişim / Kütüphane 1
 • Round Table2: Geleceğe Hazır Okullar Nasıl Yapılandırılmalı? / Kütüphane 2
 • Round Table3: Eğitimde Farklı Yaklaşımlar ve Teknolojinin Rolü / Multimedia Room
 • Round Table4: Geleceğe Hazır Okullar için Yöneticilerin Rolü / Lise Seminer Odası
11:10 Kahve Molası / Coffee Break
11:20 Genel Konuşma / General Speech

Müjdat Ataman / Geçmişten Geleceğe Okul Kültürü

Fide Okulları Müdürü, Eğitimpedia Yazarı

Yer: A Blok ÇMS
Göksel Gürsel /  Tasarım Yoluyla Anlam Yaratan Okul

Sosyal Girişim Labaratuvarı, Design Thinker

Yer: Lise Seminer Odası

12:00 Öğle Yemeği / Lunch
12:40 TeachMeet “Make Fail Learn”

Sizleri 5 dakikalık süre içinde öğretmenlik hayatınızda  başarısızlık hikayelerinizi anlatmaya davet ediyoruz.

 • Ne uyguladınız?
 • Neden başarısız oldunuz?
 • Bu sonuç sizin neyi anlamanıza / öğrenmenize katkıda bulundu?
13:50 Kahve Molası / Coffee Break
14:00 Genel Konuşma / General Speech

Uzm. Dr Kerem Dündar / Gelecekte Beyin Eğitimi

Nöro Sağlık Beyin Eğitim Araştırma Uygulama Merkezi Kurucusu
Yer: A Blok ÇMS

14:50 Geri Bildirimler ve bir sonraki buluşma / Reflection and/or get to know one another time

Discussion: What’s next?

15:10 Öğretmen Servislerinin Kalkışı / Teacher Buses leaving

 

Kayhan Karlı Kimdir?

 

Kayhan Karlı, yirmi yılı aşkın süredir eğitimci ve eğitim yöneticisi olarak görev almış olup liderlik ve liderlerin geliştirilmesi konusunda Türkiye’nin bir çok ilinde konuşmalar yapmış ve eğitimler düzenlemiştir. Harvard Üniversitesi, Kennedy School Executive Education ”Art and Practice of Leadership Development” programını bitirmiş bir liderlik eğitimcisidir.

Garanti Bankası’nın desteğiyle kurulmuş, eğitimciler için kişisel ve mesleki gelişimi odağına alan ve hizmet içi eğitim programları sunan Öğretmen Akademisi Vakfı’nda yaklaşık altı yıl süresince Kurucu Genel Müdür olarak görev yapmıştır.

Lisans eğitimini Matematik öğretmenliği, yüksek lisansını eğitim yönetimi alanında tamamlamış olan Karlı, Türkiye’de özel okullarda ve yurtdışında öğretmenlikle başlayan kariyerine eğitim yönetciliğiyle devam etmiştir. İngiltere Bognor Regis Community College,AKA Koleji ve TED Bursa Koleji’nde Genel Müdür olarak hizmet vermiştir.

Eylül 2013`den itibaren Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Aynı dönemde Yenilikçi Öğrenme Merkezi‘ni kurarak, eğitim kurumları ve eğitimcilerle her alanda gelişim projeleri yapmaya devam etmektedir.

 

Müjdat Ataman Kimdir?

 

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünde, Türkçe Öğretmenliği yan alanı ile, yüksek lisans eğitimini de Ankara Üniversitesinde Yaratıcı Drama alanında tamamladı. Bilkent Üniversitesi Hazırlık Okulunda (BLIS) ve Özel İzmir SEV okullarında öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. İstanbul’da Tarabya İngiliz Okulları İlkokul Müdürlüğü görevinde bulundu. Çağdaş Drama Derneği İzmir Şubesinin kuruluşunu ve başkanlığını yürüttü. Forum Tiyatro, sınıfta yaratıcılık, çocuk yazını, alternatif eğitim konularında çalışmaktadır. Eğitim kurumları, sanat akademileri, dernekler ya da çeşitli kuruluşların gereksinimlerine dönük konulu atölyeler yürütmektedir. Eğitimpedia yazarıdır. PEGEM Akademi tarafından yayımlanan “Yaratıcı Yazma için Yaratıcı Drama”, “Yaratıcı Türkçe Dersleri” ve “Eğitim Gerçeğimiz” kitaplarının yazarıdır. Koza Yayınlarından çıkan 4. Sınıf Türkçe kitabı yazarlarındandır. Türkçe Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar, Yaratıcı Yazma, Sınıfta Yaratıcılık, Yaratıcı Dramanın Yöntem olarak kullanılması konularında bildiriler sunmuş ve seminerler vermiştir.

Bu yıl Fide Okullarında Müdür olarak görev yapmaktadır.

 

Göksel Gürsel Kimdir?

 

“Evrenin nasıl çalıştığını merak etme” içgüdüsüyle Uludağ Üniversitesi Fizik Bölümü’nde okuyan Göksel, üniversite yılları boyunca Parçacık Fiziği ile ilgili ulusal ve uluslararası birçok konferans ile yaz okuluna katıldı ve yürütme kurullarında yer aldı. 2008 yılında uluslararası katılımlı Naturel Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali’ne “En Genç Konuşmacı” olarak katılarak, düşüncenin yaşamlarımızı nasıl şekillendirdiği üzerine konuştu.

 

The Secret’ın yazarlarından Bob Proctor‘ın kurucusu olduğu Uluslararası LifeSuccess Consultants onaylı Yaşam Koçu unvanı ile Türkiye Ortağı The KEY Başarı Akademisi bünyesinde eğitmenlik, koçluk ve tasarım hizmeti sunarak, Liderlik, Yaratıcılık ve Başarı Bilimi üzerine çalıştı.

 

2009 yılında Dünya Bankası tarafından “Türkiye’nin Yaratıcı Kalkınma Fikri” seçilen SOGLA Sosyal Girişimci Genç Liderler Akademisi’nin logo ve kurumsal kimliğini tasarladı.

 

2012-2013 yılları arasında, Apple ve Adobe gibi dünyaca ünlü markaların Türkiye distribütörü olan Index Grup’un, Stratejik Net Hizmetleri Departmanı’nda, tüm grup şirketlerinden sorumlu “Görsel Tasarım Sorumlusu” olarak çalıştı ve Apple ve Adobe gibi birçok markanın görsel tasarım süreçlerini yönetti.

 

2015 yılında dünyanın en büyük sosyal girişimci ağı ASHOKA’nın 18-28 yaş aralığındaki “Fark Yaratan” sosyal girişimcilerinden biri seçildi.

 

Yıllarca araştırdığı ve üzerinde çalıştığı Sosyal Girişimcilik’i, Tasarım’ı,  Teknoloji ve Bilim’i “Tasarım Odaklı Düşünme” (Design Thinking) çatısı altında birleştiren Göksel, merkezine doğayı ve insanı alan sistemler, hizmet modelleri, eğitimler ve iş modelleri tasarlamaktadır. SOGLA’nın başkanlığını yürütürken, İnsan-Odaklı Tasarım yaklaşımını, kendi çevrelerinde fark yaratmak isteyen Anadolu’daki gençler ile paylaşmaya devam etmektedir.

 

Göksel şu an, kurucusu olduğu SOGLab Sosyal Girişim Laboratuvarı ile, aşırı yoksulluk, eşitsizlik ve adaletsizlik, iklim değişikliği gibi gezegenimizin en acil sorunlarını ifade eden Küresel Kalkınma Hedefleri’ni, tüm Anadolu‘da birlikte başarmamızı kolaylaştıran sosyal tasarımlar (ürün, hizmet, servis, mekan, sistem) üretmekte, kırsaldaki eşitsizlikleri ortadan kaldırmak için çalışmakta ve “herkes için” anlamlı bir yaşamın mümkün olduğuna inanmaktadır.

 

Kerem Dündar Kimdir?

 

Gülhane Askeri Tıp Akademisinde tıp eğitimini tamamlayan Uz. Dr. Kerem Dündar, mezuniyetinin ardından çeşitli sağlık kurumlarında akademisyenlik, yöneticilik, eğitmenlik ve hekimlik yaptı. GATA Biyofizik bölümünde beyin araştırmaları üzerine doktorasını yaparak uzmanlığını tamamladığı dönemde, elektrofizyolojik ve streotaksik cerrahi yöntemlerle, psikiyatri, nöroloji, psikoloji, davranış bilimleri alanlarında gerek deneysel, gerek klinik araştırmalarda bulundu. Akupunktur, hipnoz gibi tamamlayıcı tıbbın pek çok branşı ile, aile terapisi, davranışsal terapi, hipnoterapi, cinsel terapi, nöroterapi-nörofeedback alanlarında da bir çok uygulama gerçekleştirdi.

 

Geliştirdiği bütüncül nöro-yaklaşım ile, modern tıp, klasik tıp, güncel teknoloji, terapi sistemleri ve sinirbilim bilgisini birleştiren Dr, Kerem’in performans, başarı, mutluluk, psikolojik sağlık, iletişim konularında bireysel danışmanlık sayısı yirmibinin üzerindedir.

 

Dr. Kerem halen kurucusu da olduğu Nöro Sağlık Beyin Eğitim Araştırma Uygulama Merkezi sinirbilim alanında akademik faaliyetlerinin yanında, işbirliği yaptığı şirketler ve eğitim kurumları bünyesinde;

 

 • Beynin Etkin Kullanımı,
 • Psikiyatrik hastalıklardan korunma yolları,
 • Teknoloji bağımlılığı,
 • Hayatta başarı,
 • Endüstriyel psikoloji
 • Sinirbilim temelli eğitim,
 • Eğitim Psikolojisi,
 • Yönetici danışmanlığı,
 • Beyin temelli iletişim,
 • Zaman yönetimi,
 • Nöromarketing,

 

konularında eğitimlerini, uygulamalarını ve bireysel nöro danışmanlık faaliyetlerini sürdürmektedir.